Artykuł sponsorowany

Jak wygląda leczenie grzybicy paznokci?

Jak wygląda leczenie grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci to powszechny problem zdrowotny, który może prowadzić do poważnych powikłań, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczony. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na skuteczne metody leczenia tego schorzenia, nowoczesne salony wprowadzają do swojej oferty usługę leczenia grzybicy paznokci przy użyciu lampy PACT® MED. Ta innowacyjna metoda wykorzystuje specjalne światło LED, które skutecznie niszczy grzyby na, w i pod płytką paznokcia.

Technologia PACT® MED

Lampa PACT® MED to urządzenie medyczne, które emituje światło LED o określonej długości fali. Działa ono na zasadzie fotodynamicznej terapii antygrzybiczej (PACT), która polega na aktywacji specjalnego barwnika w obecności światła o określonym spektrum. Barwnik ten jest bezpieczny dla zdrowych tkanek, ale zabija grzyby i bakterie, gdy zostaje naświetlony odpowiednim światłem.

Bezpieczeństwo i skuteczność metody

Leczenie grzybicy paznokci w Łodzi za pomocą lampy PACT® MED jest uważane za jedną z najbardziej skutecznych metod walki z tym schorzeniem. Badania kliniczne wykazały, że skuteczność tego rodzaju terapii wynosi aż 99,99%. Ponadto, metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta, gdyż nie wykorzystuje żadnych szkodliwych substancji ani promieniowania.

Przebieg zabiegu

Leczenie grzybicy paznokci przy użyciu lampy PACT® MED polega na kilku etapach. Najpierw specjalista ocenia stan paznokci i dobiera odpowiednią długość fali światła LED. Następnie na paznokcie nanoszony jest specjalny żel zawierający barwnik, który zostaje naświetlony przez lampę PACT® MED. Cały zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny.

Czas trwania leczenia

Leczenie grzybicy paznokci za pomocą lampy PACT® MED wymaga zwykle kilku wizyt w salonie. Liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania schorzenia oraz indywidualnej reakcji pacjenta na terapię. W przypadku łagodnych infekcji wystarczą zwykle 3–4 sesje, podczas gdy w przypadku bardziej zaawansowanej grzybicy konieczne może być przeprowadzenie nawet 10 zabiegów.

Korzyści dla pacjenta

Leczenie grzybicy paznokci przy użyciu lampy PACT® MED to metoda, która oferuje wiele korzyści dla pacjenta. Po pierwsze, jest to nieinwazyjna terapia, która nie wymaga stosowania antybiotyków ani innych leków doustnych. Po drugie, metoda ta jest bezbolesna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po trzecie, zabieg można przeprowadzić w komfortowych warunkach salonu kosmetycznego, co zdecydowanie wpływa na wygodę pacjenta.

Współpraca z lekarzami

Chociaż leczenie grzybicy paznokci za pomocą lampy PACT® MED może być przeprowadzone w salonach kosmetycznych, warto również współpracować z lekarzem dermatologiem lub podologiem. Specjaliści ci mają dostęp do szerszej gamy diagnostycznych narzędzi oraz leków, co może przyczynić się do jeszcze skuteczniejszego leczenia. Ponadto, regularna kontrola u lekarza pozwala na monitorowanie postępów terapii oraz ewentualne modyfikacje planu leczenia.